Dag van de Witte Stok
woensdag 15 oktober 2025 13:00 tot 16:00
Op de Dag van de Witte Stok wordt aandacht gevraagd voor de mobiliteit, veiligheid en zelfstandigheid van mensen met een visuele beperking. Deze activiteit wordt georganiseerd om het bewustzijn van goedziende weggebruikers en de zichtbaarheid van de witte stok te verbeteren, zodat mensen met een visuele beperking zich veiliger kunnen verplaatsen in het verkeer en de openbare ruimte.
OMZIEN Barendrecht, vereniging van blinden en slechtzienden, organiseert de activiteit in het centrum van Barendrecht, ‘t Vlak, Middenbaan, Onderlangs. De hoop is hier in gesprek te gaan met voorbijgangers en hen de gelegenheid te geven te ervaren hoe spannend het kan zijn om zich in de openbare ruimte te begeven met weinig of geen zicht.
Ook zijn er enkele oversteek momenten bij de Binnenlandse Baan waarbij de weggebruikers geattendeerd worden op de witte stok.
Inwoners, winkeliers, handhavers en allen die zich betrokken voelen bij veiligheid voor iedereen zijn van harte welkom om even te komen kijken of aan te sluiten bij de activiteit. Voor geïnteresseerden zijn er flyers en een leuk aandenken.
Er wordt om 13.00 uur verzameld bij Laurens Sociaal Hart aan de Windsingel 166,
Voor meer informatie of deelname aan de activiteit kunt u een bericht sturen aan: info@omzienbarendrecht.nl
