
Hét Harmonie-orkest scoort met Pubquiz
AlgemeenBARENDRECHT - Vijf rondes met uitdagende vragen, een 45-koppig orkest en een gedreven quizmaster: dat waren de succesvolle ingrediënten van de unieke Pubquiz die Harmonievereniging Barendrecht afgelopen zaterdag heeft gegeven in het Farel College in Ridderkerk. 270 enthousiaste mensen hadden zich vooraf aangemeld om aan deze avond mee te doen en er was geen tafel meer te krijgen.
“We zijn maanden met de voorbereiding van deze bijzondere avond bezig geweest”, vertelt Jan Stolk. Het repertoire dat moest worden ingestudeerd was gigantisch, want bij elke vraag werd een muziekstuk(je) gespeeld. Dirigent Frank Hendriks heeft de afgelopen periode zeer intensief met onze orkestleden gerepeteerd, maar het resultaat was er dan ook zeker naar!”
Alle muziekstijlen kwamen aan bod, zoals klassiek, pop, rock, musical, volksliederen, Nederpop en nog heel veel meer! Er werden vragen gesteld in de categorie Aardrijkskunde, Musicals, Wereldhits, Film en Hollands Glorie. Presentator Alex ging als ervaren quizmaster met het publiek door alle vragen heen en wist de sfeer er goed in te brengen.
De lastigste vraag voor de pauze, was de opdracht om vier bekende melodieën te herkennen die gelijktijdig door elkaar heen werden gespeeld. Na de pauze nam Frank Hendriks even de tijd om de 4 melodieën afzonderlijk aan de mensen te laten horen. Een vraag die misschien nog moeilijker werd gevonden, was de vraag om 5 regels uit diverse songteksten te herkennen, terwijl het orkest een Hard Rock Medley speelde.
“Deze avond is echt één van de hoogtepunten van de vereniging geweest, stelt Jan. We hebben de doelstelling gehad om meer mensen te bereiken met onze muziek en wij zijn hier zeker in geslaagd. Heel veel mensen uit het publiek waren nog nooit bij een optreden van ons geweest en die zijn nu met een enthousiast gevoel naar huis teruggekeerd. Voor ons is de missie geslaagd! We gaan ons nu voorbereiden op ons buitenconcert op 1 juni. Dus hou onze Social Media in de gaten!”















