Wethouder Van der Linden en ontwikkelaar Van Pelt voor het begin van de boottocht over de Waal.
Wethouder Van der Linden en ontwikkelaar Van Pelt voor het begin van de boottocht over de Waal.

Parc Waal krijgt wandelpad langs de oever

Algemeen

BARENDRECHT – Met een boottocht op de Waal en een bijeenkomst op de bouwplaats hebben de betrokkenen bij het plan Parq Waal maandagavond de voortgang van het project gevierd.

Gastheer was projectontwikkelaar Gijs van Pelt van de Van Pelt Groep uit Dordrecht. Zijn bedrijf is al sinds 2000 met de ontwikkeling bezig. Destijds stond hier nog een fabriek.

Wethouder Lennart van der Linden (EVB, ruimtelijke ordening) had in 2015 voor de eerste keer met het plan te maken, toen Parc Waal moest worden opgenomen in het bestemmingsplan. “De bedrijfsbestemming van het oude GTI moest plaats maken voor woningbouw. Grote bottleneck was de bodemverontreiniging: er moest flink gesaneerd worden.”

“Verder stelde de gemeente als randvoorwaarde dat het gebied openbaar toegankelijk moest blijven. Toegang tot de Waal is de laatste decennia op veel plekken exclusief geworden, voor eigenaren van dure woningen. Terwijl het ook een pachtgebied is om te bezoeken voor inwoners uit de omgeving met een wat kleinere beurs.”

De wethouder vertelde dat de gemeente en de ontwikkelaar het eens werden over de aanleg van een openbaar pad langs de Waal en van en naar de Noldijk. Daarvoor liet Van Pelt zelfs een woning slopen.

Van der Linden noemde Parc Waal ‘een parel aan de Waal. Om te wonen, maar ook om doorheen te wandelen, met fraai openbaar gebied. Met de mogelijkheid tot beleving van het gebied door eenieder.’

De gemeente heeft in het plan een kavel gekocht. Daar komen een brug, groen, verlichting en straatwerk. Als alles volgens plan verloopt, kan de gemeente op woensdag 24 september bij de notaris de kavel in ontvangst nemen. Er is dan ’s avonds een bijeenkomst met de eigenaren van de andere kavels over het bouwproces.

In Parc Waal komt ook een aantal Barendrechters te wonen, weet wethouder Van der Linden inmiddels. “Van de 16 kavels gaan 12 naar Barendrechters, die ook weer een woning achterlaten. Hiermee komt een mooie verhuisstroom binnen ons dorp op gang.”

Advertenties uit de krant