Afbeelding
Foto:

Kerstboom gemeente werd ingezaagd

Algemeen

BARENDRECHT – De kerstboom voor het gemeentehuis is ingezaagd, voordat deze donderdgavond omviel.

Door het deels inzagen van de stam, was de boom niet meer bestand tegen de wind. Daarop is hij omgevallen. Toen de boom omviel was er een kerstbijeenkomst van de gemeenteraad aan de gang. Vandaar dat er veel raadsleden, wethouders en de burgemeester direct ter plekke waren.

Het is niet de eerste keer dat vandalen het hebben gemunt op de kerstboom. Vorig jaar werd geprobeerd om de boom in brand te steken. Dat lukte toen deels.

Echt voor Barendrecht (EVB) wil dat de dader(s) van het vandalisme aan de kerstboom op het gemeentehuisplein worden opgespoord en aangepakt. Lijsttrekker Roeland Bol: “Een kerstboom staat voor licht en saamhorigheid. Wie zo’n symbool doelbewust vernielt en daarbij anderen in gevaar brengt, gaat elke grens over. Dit is geen kattenkwaad, dit is gevaarlijk.”

Volgens EVB is het geen vanzelfsprekendheid dat er volgend jaar opnieuw een kerstboom op het gemeentehuisplein komt als dit soort incidenten zich herhalen. “Als het zover komt dat je voor een kerstboom cameratoezicht nodig hebt, dan is er echt iets mis in ons dorp. Zo ver willen we het niet laten komen. Juist daarom is het belangrijk dat deze dader, een echte Barendrechtse ‘Grinch’ wordt gepakt.”

EVB roept inwoners met informatie of camerabeelden op zich te melden bij de politie.

Advertenties uit de krant