
De Barendrechtse veiling (7)
AlgemeenBARENDRECHT – Als vervolg op de foto van vorige week plaatsen we nu een andere foto van de in 1917 gebouwde veiling. Het is een ansichtkaart die uitkwam in 1922.
Het gebouwtje links op de foto is de kantine. Daar was ook het kantoortje waar de tuinders wekelijks contant werden uitbetaald.
Wegdek
In het jaar dat de foto werd gemaakt, werd de Gebroken Meeldijk een verharde weg. Dat gebeurde op kosten van de veiling. Ook de 1e Barendrechtseweg en een deel van de Noldijk werden verhard.
In het boekje ‘Veiling Barendrecht in vroeger tijden 1915 – 1975’ door Marja Visscher is te lezen dat het werk tienduizend gulden kostte.
Dat was een heel bedrag, maar het betere wegdek moet voor de tuinders een grote verbetering zijn geweest. En de andere inwoners hebben daar natuurlijk dankbaar gebruik van gemaakt.
Deze foto komt uit de collectie van de Historische Vereniging Barendrecht. Ga voor meer informatie over de vereniging naar de website
historischbarendrecht.nl .
Reageren
Reacties op de foto kunnen gestuurd worden naar redactiebarendrecht@barlokalemedia.nl .

















