
Lex Bezemer brengt eerste single uit: ‘Kom en vind mij’
AlgemeenBARENDRECHT - ‘Kom en vind mij’. Dat is de titel van het melancholische nieuwe nummer van Lex Bezemer. Het is zijn eerste wapenfeit als solo-artiest. Bij het nummer zit een videoclip die deels in Rijsoord, maar vooral in hartje Rotterdam is opgenomen.
In de video kondigt Bezemer het lied zelf aan, waarna hij in meerdere shots wegloopt tot hij bijna uit beeld is verdwenen. Alsof hij de kijker uitnodigt om hem te komen zoeken.
Met ‘Kom en vind mij’ keert Bezemer na een paar jaar van schijnbare muzikale inactiviteit terug in de oren van de luisteraar. Al sinds zijn veertiende maakt hij muziek. Hij vormde samen met Vincent van Ewijk het duo Van Bezemwijk. Het duo groeide uit tot een band en kreeg behoorlijke bekendheid in Barendrecht en omgeving.
Toen de band er een paar jaar terug mee ophield, verdween het actief musiceren een beetje naar de achtergrond.
“Mijn publiek bestond vooral uit de muren van mijn slaapkamer”, vertelt Bezemer. “Een beetje pingelen op de gitaar, een zinnetje voor een lied neerpennen of een idee inzingen op mijn iPhone. En die arme liedjes maar stof happen. Tot ik een paar maanden terug dacht: ik wíl wat met die liedjes. Tijd om ze uit mijn slaapkamer en notitieblokken te lokken. Dit nummer is daarvan het eerste resultaat.”
‘Kom en vind mij’ is van de Amerikaanse singer-songwriter Josh Ritter. Bezemer hertaalde het nummer vanuit het Engels naar het Nederlands. Via het management van de Amerikaanse artiest kreeg hij goedkeuring om het hertaalde nummer zelf uit te brengen. Of Ritter de Nederlandse versie al heeft gehoord? Bezemer tast daarover vooralsnog in het duister. “Ik weet enkel dat zijn team de zegen heeft gegeven om het uit te brengen”, vertelt hij. ‘Het zou natuurlijk leuk zijn als Ritter het zelf ooit eens hoort.”
Het nummer werd opgenomen en gemasterd bij Far Out Sound Studio in Rotterdam-West door Niek van den Driesschen, met Jorn ten Hoopen op bas en klassieke gitaar, Thierry Castel op de Rhodes en Mellotron, Joost Wesseling op drums en Vincent van Ewijk op de achtergrondzang. Lex Bezemer zingt en speelt akoestische gitaar en mondharmonica op het nummer. Celwin Frenzen filmde en monteerde de videoclip.
‘Kom en vind mij’ is op alle streamingdiensten te beluisteren.

















