
Ingezonden: Hondvriendelijke gemeente
Algemeen“Ik lees de laatste tijd veel over Barendrecht als meest hondvriendelijke gemeente. Dat klopt en is mooi, maar ik heb daar toch gemengde gevoelens bij.
Op 20 maart jl. werd onze hond Monty slachtoffer van een bijtincident bij de berg (Gaatkensbult). Hij raakte hierbij ernstig gewond en had intensieve zorg nodig. Monty liep aan de lange lijn, de aanvaller liep los in een gebied waar loslopen niet is toegestaan. De eigenaar van de aanvallende hond, een bekende en naar eigen zeggen betrokken Barendrechter, ontloopt tot nu toe alle verantwoordelijkheid en is niet van plan de dierenartskosten te vergoeden.
De gemeente en Staatsbosbeheer buigen zich samen over het feit dat het onvoldoende duidelijk is waar honden wel en niet los mogen lopen in dit gebied.
Meer duidelijkheid zal ook dit gebied veiliger maken. Ik durf er nog steeds niet naar terug. Voor mij verdient Barendrecht de titel ‘meest hondvriendelijke gemeente’ pas echt als hier ook maatregelen genomen worden.”
Carla van Loon,
Barendrecht
















