De Heinenoordtunnel.
De Heinenoordtunnel.

Heinenoordtunnel vanaf maandag vier weken dicht

BARENDRECHT - Rijkswaterstaat renoveert de Heinenoordtunnel in de snelweg A29. De tunnel is daarom vier weken in beide richtingen dicht, vanaf maandag 7 augustus 1.00 uur tot vrijdag 1 september 5.00 uur. In de richting van Bergen op Zoom is de tunnel al dicht vanaf vrijdag 5 augustus 1.00 uur.

De extra reistijd kan volgens Rijkswaterstaat, zeker in de spits, oplopen tot meer dan een uur. "Houd er rekening mee dat in de laatste 2 weken van augustus de schoolvakanties in de regio midden voorbij zijn, maar de tunnel nog steeds dicht is.”
Tijdens de afsluiting blijven de OV-bussen rijden. Ook hulpdiensten mogen met gepaste snelheid door het werkvak en de Tweede Heinenoordtunnel rijden. De fietsbuis van de tunnel blijft open, waardoor (brom)fietsers en scooters geen last hebben van deze afsluiting.
Het fietspad over de Heinenoordtunnel en langs het dienstgebouw aan de kant van Barendrecht is afgesloten. Dit is voor de veiligheid, omdat er via het fietspad materieel en materiaal naar de tunnel wordt gebracht. Fietsers worden omgeleid via het Kilpad en de Zuider Carnisseweg.
Tijdens de afsluiting is de Kiltunnel op de omleidingsroute tolvrij in de rijrichting dat de tunnel afgesloten is. Zie:
rijkswaterstaat.nl/
renovatieheinenoordtunnel