
Groen licht voor start bouw De Stationstuinen
BARENDRECHT – De bouw van de eerste 815 woningen, waaronder de 550 woningen uit de eerste fase, in de nieuwe wijk De Stationstuinen is in zicht. Op dinsdag 19 december ging de gemeenteraad akkoord met onder andere het bestemmingsplan.
Van deze 815 woningen zijn 30 procent sociale huurwoningen en 30 procent middeldure huur- en koopwoningen. De overige 40 procent van de woningen worden dure koopwoningen.
De toestemming voor de Stationstuinen en Fruitpacking District kwam er niet zonder kritische opmerkingen vanuit de gemeenteraad.
Alleen Arjan Stolk (SGP/CU) stemde tegen beide voorstellen. “Stedelijk bouwen in het dorpse Barendrecht. Dat is niet iets was SGP/CU graag ziet.”
Betaald parkeren
Door het betaald parkeren verwacht Stolk overlast in omliggend wijken. Ook wil hij (net als Tina Jakoeb, PvdA) weten wie in de beginperiode de verliezen van de parkeergarages gaat financieren. “Autovrij wonen is wensdenken. Veel mensen kunnen niet zonder auto”, stelde Stolk. Hij riep het college ook op om zuinig te zijn op de ondernemers die door de woningbouw in de knel komen.
"Zonder betaald parkeren geen betaalbare woningen in de Stationstuinen”, stelde wethouder Lennart van der Linden. Hij beloofde dat met blauwe zones en handhaving overlast in de buurt wordt tegengegaan.
De manier waarop de parkeergarages worden geëxploiteerd, wordt nog uitgewerkt. Daarvoor kunnen eventueel bedrijven worden ingezet. Volgens de wethouder is de subsidie die het Rijk verstrekt, onder meer bedoeld om dit soort kosten op te vangen.
Lees verder op pagina 3.