
Opening dorpswinkel druk bezocht
AlgemeenHEERJANSDAM - De opening van dorpswinkel Diejo is zaterdag bezocht door een groot aantal Heerjansdammers. Het lint voor de ingang werd doorgeknipt door Helma de Stigter, die het initiatief nam voor de doorstart van de winkel.
Toen bekend werd dat de drogisterij annex boekwinkel zou stoppen, werd er een reddingsactie opgezet. Met behulp van een stichting werd na zes maanden voorbereiding een doorstart gemaakt. Met het kopen van certificaten kunnen mensen de winkel steunen.
‘Nu is het aan jullie!”, zei Helma de Stichter tegen het publiek, nadat ze het lint har doorgeknipt. Over klandizie had de winkel deze zaterdagmiddag niet te klagen. Al snel stond er een flinke rij voor de kassa.
Naast het aanbod van de vorige winkel, heeft de Diejo ook een hoek met producten uit Heerjansdam. Deze zaterdag was er ook een tafel waar mensen certificaten konden kopen om de winkel te steunen.
Namens het Historisch Genootschap Heerjansdam was Joop Wiekenraad aanwezig. Het genootschap heeft een paneel gemaakt met daarop de geschiedenis van de drogisterijen in Heerjansdam.
Eem belangrijke rol in dit stuk dorpsgeschiedenis speelde Anna Verkerk, die in 1924 aan de Dorpsstraat een drogisterij opende. In de jaren vijftig namen haar dochters Aat en Nel de winkel over. Zij verhuisden de drogisterij in 1967 naar een nieuw pand aan de Kromme Nering 16. In de jaren tachtig zijn de dames gestopt met de drogisterij.
Bij de opening waren zaterdag twee familieleden van Aat en Nel aanwezig; Agaath van Wensen en Gert van der Burg. Ze waren erg onder de indruk van de informatie die Joop Wiekenraad had verzameld over de winkel. Ze overhandigden Helma de Stigter een bos bloemen.



















