
Buurttuin wil Nestkasten terug
AlgemeenINGEZONDEN
Moestuin Rijk, een groene oase in de Kruidenbuurt in Barendrecht, een plek die na de aandacht in de Schakel en Hart voor Barendrecht vorig jaar, door steeds meer mensen gevonden wordt. Een plek goed voor mensen, planten en dieren, gerund zonder enige vorm van subsidie door een groep enthousiaste vrijwilligers.
Juist omdat we geen geld ontvangen zijn we heel blij met gulle giften in natura. Zo krijgen we regelmatig overgebleven tuinmeubilair, plantjes, stekjes en zaaigoed. Met enige regelmaat zijn dit ook spullen van mensen die uit de wijk vertrokken zijn. Op deze manier wordt de tuin ook een plek met dierbare herinneringen aan mensen die we ooit gekend hebben.
Onlangs kregen we nog twee prachtige handgemaakte nestkasten van de kinderen van iemand die overleden is. Blijkbaar vond iemand anders ze ook mooi, want ze zijn zonder enig spoor van vandalisme uit de tuin weggehaald. Wij balen hier om meerdere redenen verschrikkelijk van en hopen dat dit bericht van invloed kan zijn om de kasten terug te vinden.
Annemarie Meijers















