
Ria Roos middelpunt van reünie in zwembad
AlgemeenBARENDRECHT – Oud-zwemster en waterpolo international Ria Roos was zaterdag het middelpunt van een reünie bij ZPB in het Inge de Bruijn zwembad.
Ria gaf jarenlang zwemles in zwembad ’t Keerpunt. Bovendien speelde ze waterpolo op topniveau. Op haar 38e kreeg ze de diagnose Parkinson.
Ria werd zaterdag door de Stichting Ambulancewens naar het zwembad gebracht. Daar kon ze met oud-ploeggenoten nog één keer in het water gaan.
Wethouder Margo Stolk (EVB, sport) sprak Ria Roos toe via een video. “Alle kindjes die in de jaren zeventig en tachtig zwemles hebben gehad, weten wie jij bent”, sprak de wethouder. “Je hebt ook samen met collega’s de zwemsport in Barendrecht naar een hoger niveau getild en Barendrecht landelijke bekendheid gegeven. Daarvoor zijn we je zeer erkentelijk.” Namen de gemeente ontving Ria Roos daarom uit handen van de voorzitter van ZPB een beeldje.
Bezoekers konden een bedrag overmaken naar de Stichting Ambulancewens. Dat leverde 555,35 euro op.

















