De tram in Carnisselande gaat in de daluren iets minder rijden.
De tram in Carnisselande gaat in de daluren iets minder rijden. Foto:

Barendrecht tevreden over jaarplan van RET

Algemeen

BARENDRECHT – De gemeente Barendrecht is tevreden over de plannen van vervoerder RET voor het jaar 2027.

Dit blijkt uit een brief van het college aan de Metropoolregio. Door de verkiezingen is er geen overleg geweest met de gemeenteraad.

Tram

De frequentie van tramlijn 5 wordt in de daluren verlaagd. In plaats van elke 7 of 8 minuten gaat de tram nu elke 8 minuten rijden. “Het effect hiervan voor de reiziger is nauwelijks merkbaar. De gemeente Barendrecht steunt deze wijziging”, staat in de brief.

Bus

Lijn 183 gaat ook ’s avonds en op zondag rijden. Barendrecht is daar blij mee. “Op dit moment rijdt buslijn 183 niet in de avonduren en op zondag. Op deze momenten ontbreekt er een busverbinding die oost- en west-Barendrecht met elkaar verbindt. Het voorstel om lijn 183 ook in de avond en op zondag te laten rijden is een positieve ontwikkeling voor de OV-bereikbaarheid van Barendrecht.”

Omdat de RET weinig geld heeft, gaat de uitbreiding van lijn 183 ten kosten van andere lijnen.

Lijn 183 gaat op zaterdag één keer per uur rijden in plaats van twee keer per uur; lijn 82 gaat in avonduren en op zondag één keer per uur rijden in plaats van twee keer per uur; lijn 283 rijdt niet tijdens de schoolvakanties.
“Door deze wijzigingen gaat de bediening van lijn 183 op zaterdagen achteruit en rijden er in de avond en op zondag minder bussen over de Rhoonse Baan – Smitshoekse Baan. Gezien het gebruik van de haltes Vrijheidsakker en Mandenmakerij op de Smitshoekse Baan is een verlaging van de frequentie passend. De verlaging van de frequentie van lijn 183 op zaterdagen is voor de gemeente Barendrecht een zorgpunt. Wij willen de RET verzoeken de impact hiervan goed te monitoren en te beoordelen ten opzichte van de toename van het gebruik in de avonduren en op zondag”, reageert het college.

Op verzoek van de gemeente rijdt buslijn 283 niet meer over de Middeldijk en de Ziedewijdsebaan, maar over de 2e Barendrechtseweg en de Buitenlandse Baan. Lijn 187 krijgt een nieuw begin en eindpunt, dichter bij bedrijven op Nieuw-Reijerwaard.

Sinds september 2025 is de RET weer gestart met het aanbieden van nachtbussen. Gezien het hoge gebruik van de nachtbussen kan deze herstart als een succes worden ervaren. In het vervoerplan is het voorstel opgenomen om de route van nachtbus 11 richting Barendrecht te versnellen. “Deze versnelling vergroot de aantrekkelijkheid van de nachtbus voor inwoners van Barendrecht. Daarmee zijn wij positief over deze voorgestelde wijziging”, aldus het college.

Buurtbus

De gemeente Barendrecht vraagt een de RET om op korte termijn de problemen met de apparatuur voor buurtbussen op te lossen. “De apparatuur binnen de buurtbussen is, vergeleken met de standaard RET-bussen, verouderd. De RET voert diverse testen uit om de apparatuur te verbeteren, maar tot op heden heeft dit niet geleid tot een structurele oplossing. Door het achterblijven van een passende oplossing is er geen actuele reisinformatie over de buurtbussen beschikbaar. Ook zijn er diverse problemen met betalingen in de buurtbussen.”

Barendrecht wil ook met de RET en de Metropoolregio in gesprek over een andere organisatie van de buurtbussen. Er komt nu erg veel werk neer op een beperkte groep vrijwilligers.

Advertenties uit de krant