
Gemeente gaat woningen Maasstraat slopen
AlgemeenBARENDRECHT - De gemeente wil vier woningen aan de Maasstraat slopen.
In 2008 heeft het gemeentebestuur vier woningen aan de Maasstraat gekocht, in het kader van de toenmalige centrumontwikkeling. Hoewel deze plannen in de jaren daarna zijn aangepast, heeft de gemeente deze woningen momenteel nog altijd in bezit.
In april 2016 is door het college besloten deze woningen in te zetten voor de tijdelijke huisvesting van vergunningshouders. Eind 2018 is de tijdelijkheid omgezet in vaste huurcontracten.
Huidige situatie
Afgelopen jaren is gebleken dat de woningen in te slechte staat verkeren om nog op te knappen.
“De woningen vertonen in toenemende mate lekkages, vochtproblemen en kierende ramen, waarmee ze niet redelijkerwijs meer voldoen aan de eisen voor een fatsoenlijke huurwoning”, schrijft het college. Vorig jaar heeft de gemeente daarom aan de huurders gevraagd om actief op zoek te gaan naar een andere huurwoning.
Met uitzondering van één gezin dat per 1 februari vertrekt, is het de huurders nog niet gelukt om een andere huurwoning te vinden. “ We hebben daarom besloten om voor deze woningen een sloopbesluit aan te vragen. Dit sloopbesluit geeft ons de mogelijkheid om, op basis van de Verordening woonruimtebemiddeling regio Rotterdam 2024, een urgentieverklaring af te geven, die voorrang geeft op de woningmarkt”, schrijft het college aan de gemeenteraad.
Het sloopbesluit stelt de gemeente verder in staat om voor deze locatie een plan te maken voor de bouw van nieuwe woningen.

















