Afbeelding

Barendrechtse Scouts winnen regionale Scoutingwedstrijden

Algemeen

BARENDRECHT - In het weekend van 8, 9 en 10 mei vonden in regio Maasdelta weer de regionale Scoutingwedstrijden plaats. De scouts van Jhr. Beelaerts van Blokland deden mee en hebben de eerste plaats behaald.

Tijdens de regionale Scoutingwedstrijden gaan scouts uit de hele regio de strijd met elkaar aan. Dit gebeurt op het gebied van echte Scoutingactiviteiten. De scouts moeten tijdens het weekend een eigen keuken pionieren (bouwen met hout en touw, red.), koken op hun eigen tafelvuur en natuurlijk hun tent op de goede manier opzetten. Daarnaast hebben de scouts een themapresentatie gegeven die aansloot bij het thema van de regionale Scoutingwedstrijden: ‘The Lord of de dasring’.

Het was een groot succes. Met ruim 400 deelnemers was het een gezellig weekend in ’s Gravenzande. De scouts van Jhr. Beelaerts van Blokland hebben het erg naar hun zin gehad en erg veel geleerd. Ze moesten dit weekend helemaal zelf aan de slag. Hun eigen leidinggevenden bleven thuis, waardoor scouts echt op elkaar waren aangewezen. Goede samenwerking en communicatie is erg belangrijk om grenzen te kunnen verleggen. Zo ontwikkelen scouts zich tot zelfstandige volwassenen.

Door de goede prestatie mogen de scouts uit Barendrecht hun krachten meten met leeftijdsgenoten uit heel Nederland. Tijdens het Pinksterweekend komen honderden scouts naar Baarn voor de landelijke Scoutingwedstrijden. Extra bijzonder is dat de Barendrechtse scouts voor de derde keer op rij naar deze Landelijke Wedstrijden mogen.

scouting-bvb.nl

Advertenties uit de krant