
De Barendrechtse veiling (4)
AlgemeenBARENDRECHT – We keren nog één keer terug naar de tijd dat de Barendrechtse boeren en tuinders nog overgeleverd waren aan de vrije markt. Het zorgde voor veel onduidelijkheid over de juiste prijzen voor hun producten. Er hing verandering in de lucht.
Op de foto zien de vrije veiling van de heer De Zeeuw aan de Stationsweg. Op deze plaats vlakbij het station was later café-restaurant Bestebreurtje gevestigd. Nadat dit was afgebrand, werd er een kantoorgebouwtje neergezet. Dat bestaat nog steeds. Het huisje rechts op de foto is er ook nog. De foto is gemaakt in 1915.
De foto is gemaakt vanaf de bok van een van de wagens. We zien dat de producten per paard en wagen werden aangevoerd op de vrije veiling. Links op de foto een opvallende dame met een fiets. Is er iemand die haar herkent? Misschien komt ze wel voor in een album met familiefoto’s.
Deze foto komt uit de collectie van de Historische Vereniging Barendrecht. Ga voor meer informatie over de vereniging naar historischbarendrecht.nl .
Reacties
Reacties op de foto kunnen gestuurd worden naar redactiebarendrecht@barlokalemedia.nl .
















