
Weinig wespen in 2026
AlgemeenREGIO - Veel mensen hebben deze zomer nog maar weinig wespen gezien. Ook in andere Europese landen worden opvallend lage aantallen gemeld. Met de Nationale Wespentelling hopen natuurorganisaties meer inzicht te krijgen in de stand en verspreiding van verschillende wespensoorten in Nederland.
Volgens de Wespenstichting kan het natte en warme weer een rol spelen. Veel regen kan vooral in de beginfase van een wespennest schadelijk zijn. Ook extreme warmte en droogte kunnen voor problemen zorgen. Er is dan minder nectar en er zijn minder insecten die als voedsel dienen. Bovendien kunnen nesten bij hoge temperaturen oververhit raken.
Toch betekent dit niet automatisch dat 2026 een slecht wespenjaar is. De helpdesk van de Wespenstichting is juist drukker dan ooit en er zijn mensen die drie of meer nesten rond hun woning hebben. Betrouwbare landelijke cijfers over de wespenpopulatie ontbreken.
De Nationale Wespentelling wordt van zaterdag 15 tot en met zondag 23 augustus gehouden. Deelnemers houden op een zelfgekozen plek 30 minuten bij welke wespen of op wespen lijkende insecten zij zien. Iedereen kan één of meerdere keren meetellen.
De resultaten kunnen worden doorgegeven via tuintelling.nl/tellingen. Meer informatie via www.wespenstichting.nl.

















