Afbeelding
Foto:

Statushouders proeven aan werk bij MixBlik

Algemeen

BARENDRECHT - “Wat zit er allemaal in een blik?”. Met die vraag begint het werkbezoek aan het leerwerkbedrijf MixBlik in Rotterdam. Twaalf statushouders uit Barendrecht ontdekken hoe koken, taal en werkervaring samen kunnen bijdragen aan een nieuwe toekomst in Nederland.

Tijdens het leerwerktraject kunnen vrouwen hun talenten verder ontwikkelen. Een belangrijk onderdeel is koken. Zij leren lekkere en voedzame recepten uit verschillende landen te bereiden. Daarbij leren zij ook hoe belangrijk hygiëne en voedselveiligheid in de horeca zijn. De gerechten worden vervolgens in blikken verwerkt en verkocht op de Nederlandse en Belgische markt, onder andere in winkels die biologische producten aanbieden.

Wat bijzonder is aan Mixblik, is dat vrouwen tijdens hun werk Nederlandse les volgen van niveau A1 tot en met B1. Hierdoor kunnen zij tegelijkertijd koken, de Nederlandse taal oefenen en nieuwe horeca-vaardigheden leren. Daarnaast werken zij toe naar het behalen van een HACCP-certificaat en een opleiding voor productiemedewerker. De opgedane ervaring kan hen helpen om in de horeca of in een andere werkomgeving aan de slag te gaan.

De statushouders uit Barendrecht die taalles volgen bij NLTraining en begeleid worden door VluchtelingenWerk, krijgen een rondleiding door de keuken, het taalcentrum en het magazijn. Ondertussen gaat het werk gewoon door, er wordt gekookt en het ruikt heerlijk naar Mafé, een pindastoof gerecht uit Senegal. Vanuit een biologische boerderij uit de omgeving komen kratten verse groenten binnen. Bij de taalles wordt de verjaardag van de taaldocent gevierd.
Natuurlijk mogen we ook het eten proeven dat bij Mixblik wordt gemaakt.

Het werkbezoek is georganiseerd door VluchtelingenWerk, die statushouders ondersteunt bij oriëntatie op werk. De statushouders zijn enthousiast en stelden verschillende vragen over het werk, de opleiding en de mogelijkheden om bij Mixblik te werken. “Het werkbezoek sluit mooi aan bij de Module Arbeidsmarkt en Participatie, een onderdeel van de inburgering, dat we net afgerond hebben”, concludeert de docent van NL Training. En dat niet alleen vrouwen enthousiast zijn, blijkt uit de vraag van één van de mannelijke statushouders: “Mag ik een pruik opzetten en ook hier komen werken?”.

Advertenties uit de krant