Het bestuur
Het bestuur

Bluessociëteit L'Esprit, iedere week feest

Nieuws

BARENDRECHT/ROTTERDAM - Ooit begon Blues Sociëteit L'Esprit als een jongeren soos met top veertig muziek. Het was toen 1967. De naam was ook nog anders. Het publiek dat er kwam varieerden tussen de 18 en 23 jaar. Eind jaren tachtig werd L'Esprit een bluessociëteit voor de oudere jongeren.

Tot op de dag vandaag is L'Esprit dat nog steeds. Bijna iedere week staat er een zorgvuldig uitgezochte live band op het podium. Net over de grens van Barendrecht - in Rotterdam aan de Wendeldijk 25 - staat het clubgebouw. Een leuke ruimte met een gezellige bar. Irene van der Veer is sinds vijftien jaar betrokken bij de vereniging. "Blues muziek komt bij je binnen", vertelt ze. "Het geeft een heerlijk gevoel. Ik voel me enorm thuis bij L'Esprit . De mensen die er komen waarderen en respecteren elkaar. Iedereen kan genieten op zijn eigen manier. Er kan gedanst worden, gekletst en een biertje of wijntje gedronken worden. Maar in je eentje genieten van de muziek is ook prima. Er is altijd interactie met de bandleden wat het extra leuk maakt. " Blues muziek is populair in Nederland. Er worden op veel verschillende plaatsen bluesavonden of festivals gehouden. "Toch zijn er veel bands die vinden dat ze bij ons gespeeld moeten hebben en daar zijn wij trots op. Daarnaast heeft onze programmeur Nico Bravenboer veel ervaring en weet hij telkens de beste bands te contracteren. Dat moet ook wel als je aan het kritische publiek tegemoet wil komen. Zaterdag 1 februari bijvoorbeeld zal Eamonn McCormack uit Ierland, een bekende naam in de blueswereld, komen optreden."

Bluessociëteit L'Esprit kent ruim honderd leden. Daarnaast is iedereen van harte welkom tijdens de zaterdagavond, of de eerste vrijdag van de maand voor de gratis jamsessie. Entreeprijs is 7,50 euro. (voor leden 5 euro). Meer informatie en het programma is te vinden op www.lesprit.nl

Advertenties uit de krant